Met een zucht keek hij naar het vrouwtje. Ze snapte er ook niks van. Hoe kon hij nou rustig gaan liggen als hij zo moest opletten. Op het plaatsje recht tegenover de caravan stonden die aardige meisjes met hun vader en schuin tegenover de caravan stond die vriend van het baasje. Eigenlijk was dat wel iets te ver uit elkaar. Zo kon hij niet goed overzien of er iets gebeurde. En daarom liep hij er steeds naar toe. Maar het vrouwtje snapte dat maar niet. Die riep hem steeds maar terug. Ze vond het ook veel te warm om teveel te lopen. Net of dat er iets toe deed.
Toen ze even iets moest doen, was hij toch maar weer overgestoken. Even kijken of alles in orde was. Hij hoorde aan haar stem dat ze er niet blij mee was. “Waar is Stef nòu weer?” Oei. “Waarom kan hij nou niet even rustig hier blijven, hij is de hele dag al op pad.”
Hij keek even om maar ze kwam met grote stappen op hem af. Aan zijn riem werd hij meegetrokken naar huis. Zijn voorpootjes raakten de grond niet eens. Hij ging maar gauw tussen de benen van het baasje liggen. Niet dat die hem dan hielp, die was het toch wel meestal eens met het vrouwtje. Hmm. Hij kon het ook niet goed uitleggen.
Die meisjes waren ook wel heel aardig. Als ze bij het kraantje stond riepen ze hem altijd. Dan ging hij ook even kijken. Dat mocht gewoon, het was op hun eigen plekje. Maar als hij dan naar hun camper liep, was dat weer niet goed.
Eigenlijk konden ze toch ook niet van hem verwachten dat hij nooit iets verkeerd deed. Mensen hadden zoveel regeltjes, onvoorstelbaar. En als je dan dacht dat je het door had, dan was het ineens weer anders. Het was toch niet te volgen. Mensen waren soms echt hele moeilijke wezens. Bij honden was het veel makkelijker. Je rook aan elkaar en soms snauwde je naar elkaar en dan wist je precies waar je aan toe was. Heel simpel. En zelfs dat vonden mensen vaak niet goed.
Gelukkig waren zijn baasjes niet zo heel moeilijk. Over het algemeen vonden ze wel veel dingen goed. Je moest er toch niet aan denken dat je de hele dag moest doen wat ze zeiden. Daarom probeerde hij zich wel te houden aan de regels. Alleen als de roedel dan uitgebreid werd, zoals deze week, dan was dat toch weer lastig.
Waarom konden ze niet gewoon bij elkaar blijven zitten. Met een zucht liet hij zich op zijn kussen zakken. Het was inmiddels donker en er was bijna geen geluid meer op de camping. Eindelijk rust.
Zo herkenbaar. Onze lieve boerenfox die ons leven verrijkte van 1993-2010 had volgens ons bananen in zijn oren en ging compleet haar (we noemden het diet hem, maar het was een zij..)eigen gang. Wat leuk was deed ze veel eerder en sneller dan dat wat eigenlijk niet door de beugel kon. Zwemmen (ook in modderwater) veel leuker dan keurig naast het baasje lopen. Training niet aan haar besteed. Maar wat vonden we juist dat karakter leuk. We hebben nu drie katten waarvan er een ongeveer hetzelfde karakter vertoont. Lief, aanhalig, maar als er eten in de buurt is compleet onhandelbaar. Dat wordt nog wat….
LikeLike
Prachtverhaal
Diervrendelijke groet,
LikeLike
Stef, ik begrijp je. Vakantie is zó vermoeiend 🙂 We moeten inderdaad alles in de gaten houden en wordt het gewaardeerd? Welnee! Vernederend aan een riempje meegesleurd worden de camping over. Pfffff. Het is dat ze ook zo lief kunnen zijn, die mensen, maar anders…. 🙂
Groeten van je lotgenoot
SCOTTY
LikeGeliked door 1 persoon